Kas hoiupaigas saab koertega jalutada?

Postitatud: 7 Juuni 2011 22:06, Autor: Lara
Meie hoiupaiga koertega saavad jalutamas käia kõik soovijad. Koertele meeldib palju rohkem jalutada kui päevade kaupa boksis istuda.

Hoiupaigas on koertele rajatud kaks aiaga piiratud jalutus- ja mänguväljakut ning üks jalutusväljak kutsikatele ja väikest kasvu koertele. Siiski on teatud reeglid, millega kõik meie hoiupaiga külastajad peavad enne hoiupaigast võetud koeraga jalutama minekut tutvuma. Esiteks tuleb endale selgelt aru anda, et teie kodune kutsu ja hoiupaiga koer on kaks sootuks erinevat asja. Enamik hoiupaiga koeri on füüsiliselt väga tugevad ja tirivad teid terve jalutuskäigu vältel rihma otsas. Paljudel inimestel on raskusi nende kinnihoidmisega ning koerad lohistavad neid enda järel nagu udusulgi. Seepärast paneme teile südamele: kuulake hoolega, mille eest administraator teid hoiatab ja mida teilt palub, ning ärge ülehinnake oma jõudu. Pidage kinni reeglitest, mida me teile enne koeraga jalutama minekut tutvustame.

Väljavõtteid meie reeglitest
– Me ei luba koeraga jalutama alla 18-aastaseid noorukeid ja lapsi.
Lapsed ja teismelised ei suuda kinni hoida koeri, kes sikutavaid tugevasti, kellel on palju jõudu ja kes püüavad ennast hoidja käest lahti rebida.
– Lastega hoiupaika külastavad vanemad peavad oma lastel pidevalt silma peal hoidma, sest mitte kõik koerad ei armasta lapsi. Kui laps peaks käe ettevaatamatult loomapuuri pistma, võib koer teda valusasti näksata.
– Kui olete koeraga jalutama läinud, ärge mingil juhul andke rihma lapse kätte!
Meil oli kord selline juhus, et täiskasvanu andis meie tõsistest hoiatustest hoolimata jalutuskäigu ajal rihma lapse kätte ja koer tõmbas ennast lahti, sest laps ei jaksanud teda kinni hoida. Koer jooksis teiste koerte juurde, tekkis tüli ja kaklus territooriumi jagamise pärast. Kõrval seisnud meesterahvas, kes koeri lahutama tõttas, sai käest ja jalast hammustada.

Teie lohakuse tõttu võivad kannatada saada koerad ja teised inimesed. Õnnetuste vältimiseks tuleb rangelt täita kõiki meie kehtestatud reegleid, millest me teid aegsasti teavitame. Need reeglid on kirjutatud verega.

Külastuspäevadel käib meil palju inimesi, kes tulevad siia endale kassi või koera valima või lihtsalt loomi vaatama. Paljud koerad tervitavad neid valju haukumisega, soovides sedasi endast paremat muljet jätta. Kui te võtate boksist koera ja suundute temaga jalutuskäigule, olge valmis selleks, et kõik tema naabrid saadavad teid valju haukumisega, kuni te rihma otsa pandud koeraga bokside vahelt väljute. Paljud koerad otsekui peaksid jalutama minejaga oma boksidest dialoogi: neid ärritab see, et te neid ei valinud, samuti see, et õnnelik väljavalitu nende haukumisele vastab.

Mida ei tohi teha?
– Lubada lastel hoiupaiga boksiridade vahel joosta. See ärritab koeri ja nad ei jäägi vait. See on lisastress nii teile kui ka hoiupaiga koertele.
– Lasta koertel üksteist läbi puuri nuusutada. Seda võib lubada üksnes siis, kui kõrval on meie töötaja ja kogu protsess on tema kontrolli all. Koerad võivad hammustada teineteist ka puurivarbade vahelt ning kahjustada teineteise nina või käppa.
– Lasta koeri õues omavahel kokku. See on lubatud üksnes juhul, kui meie töötaja protsessi jälgib. Koerad võivad teineteisele mitte meeldida ja see võib põhjustada kakluse, millest teie jõud üle ei käi. Lõppkokkuvõttes võivad koerad viga saada ja teiegi pole vigastuste eest kaitstud!
– Lasta koera rihma otsast lahti, lootes, et ta kuulab teie sõna ega jookse ära.
– Jalutada korraga kaht koera.
– Lasta koeri kassidega kokku. Seda võib lubada üksnes siis, kui kõrval on meie töötaja ja kogu protsess on tema kontrolli all.

Kõik meie koerad on vaktsineeritud kompleksvaktsiiniga ja ka marutaudi vastu. Kõik uued koerad teevad läbi välis- ja siseparasiitide vastase ravikuuri. Kui te täidate kõiki jalutamisreegleid ja eeskirju, millest meie administraator teid teavitab, viime ebameeldivate üllatuste tõenäosuse miinimumini ning jalutuskäik valmistab rõõmu nii teile kui koerale.

Kui teie ja koera vahel tekkis vastastikune mõistmine, teil oli koos tore ja te tahaksite veel ja veel koos jalutada, siis tulge meie kodulehele ja lisage oma lemmikkoera pildi alla mõned kommentaarid ja märkused tema iseloomu ja kommete kohta. Teie kommentaarid on abiks neile, kes otsivad endale looma – äkki leiab teie lemmik just tänu teile endale uue kodu!

Meid toetavad: