Õle tänava, Kohila ja Kelila koertest

Postitatud: 11 September 2014 11:30, Autor: Lara
Räägin koertest, kes saabusid meie varjupaika 09 ja 10.09.2014

Toimik nr 1
Kohila vald, Raplamaa, 09.09.2014 – üheksa koera.

Tõime sealt üheksa koera, sealhulgas kaks kutsikat. Veterinaar- ja toiduameti otsusega võeti koerad omanikult ära ja toimetati hoiupaika. Nendega ei ole keegi kunagi tegelenud, nad ei ole näinud päevavalgust, neil pole aimugi, mida kujutavad endast inimesed või mis asi on jalutusrihm. Nende üldseisund ei ole halb, ent tööd on nendega vaja veel kaua teha. Nad tuleb harjutada rihma kandma ja inimestega suhtlema. Nad tuleb uuesti elama õpetada. Kaks koera neist üheksast tuli magama panna.

Toimik nr 2
Tallinn, Õle 16а, 10.09.2014 – kümme koera.

Nende koertega on omaette lugu. Koerad elasid täiesti antisanitaarsetes oludes ühe 80-aastase vanatädi juures. Selliseid loomapidamistingimusi ei olnud me ammu näinud, õigem oleks vist öelda, et mitte kunagi. On raske ette kujutada, et niisugune asi on meie linnas võimalik, ent ei saa välistada, et selliseid kortereid on teisigi, me lihtsalt ei ole veel nendeni jõudnud, sest kodutuid kasse ja hulkuvaid koeri on linnas nii palju. Igal lool on aga lõpp, ja selle loo lõpp on õnnelik. Koerad on hoiupaigas, nad on üle vaadatud ja töö nendega algab. Üks kümnest koerast osutus lõpptiineks. Tema paigutasime teistest eraldi. Teine on hiljuti poeginud, ent kutsikaid me vanatädi korterist ei leidnud. Nende saatusest ei tea me midagi. Koerad on hirmunud, ent nad ei ole agressiivsed. Kõik on väikest kasvu ja väga sümpaatsed! Peseme nad puhtaks, ning kui nad on kiibistatud, vaktsineeritud ja opereeritud, oskavad rihma otsas jalutada ja inimesega suhelda, anname uutesse kodudesse.
Suur aitäh munitsipaalpolitseile, politseile ning veterinaar- ja toiduametile!
Sellest loost on kirjutanud paljud väljaanded, palju on avaldatud ka pilte loomade elamistingimustest. Vaadake lisaks:
1. http://rus.postimees.ee/2915901/foto-i-video-pozhilaja-sobachnica-mnogo-let-terrorizirovala-zhilcov-doma
2. http://www.ohtuleht.ee/594535/fotod-ja-video-kohutavale-olukorrale-ole-tanava-korteris-tehti-lopp-koerte-valjaheited-ulatusid-aknalauani-korteri-perenaine-viidi-haiglasse

Toimik nr 3
Keila vald, Harjumaa, 10.09.2014 – kolm koera.

Kinnilöödud akendega mahajäetud maja, mille peremeest ei ole keegi neli aastat näinud. Veterinaarameti ja politseipatrulli abiga tõime sealt ära kolm koera: kaks isast ja ühe emase. Millest nad toitusid, on arusaamatu. Emane oli eriti raskes seisus: kurnatud, üleni arme ja kriimustusi täis. Kõik kolm koera on väga sõbralikud ega ilmuta vähimatki agressiivsust. Oskavad rihma otsas jalutada. Teeme nendega nagu teistegagi: valmistame täielikult ette uutesse kodudesse minekuks. Uude koju minnes on nad terved, kiibistatud, vaktsineeritud ja opereeritud.

Väga paljud küsivad meilt, kuidas meid aidata.
Meil on hea meel järgmiste asjade üle.

1. Loomatoit.
Tunneme suurt rõõmu kvaliteetse loomatoidu üle. Kaubamärkidest sobivad Hills, Virbac, Royal, Specific jms. Kvaliteetne toit on praegu hädavajalik, sest koerad peavad oma seedimise korda saama ja kaalus juurde võtma.

2. Rahaline abi.
Sellise abi üle on meil äraütlemata hea meel, sest nende koerte tagant koristamine on omaette proovikivi. Et koeri on nii palju ja nende seedimine korrast ära, tuleb puure puhastada mitu korda päevas. See aga tähendab desinfitseerimisvahendeid, põrandapesuvahendeid, ühekordseid kindaid, kuuma vett ja elektrit ning prügivedu. Peale selle jäävad need koerad hoiupaika kindlasti pikemaks ajaks kui 14 päevaks ning alates 15. päevast on kõik nendega seotud kulud ainult hoiupaiga kanda. Palume väga teie abi!

Saaja:
MTÜ LOOMADE HOIUPAIK
SEB EE151010220043748018 või SWEDBANK EE772200221056134796
makse kirjeldus (üks kolmest): õle koerad --- kohila koerad --- keila koerad
Suur tänu teile!


3. Padjapüürid, voodilinad, käterätid, tekikotid.
Olen kindel, et kõigil on kodus vanu käterätte, voodilinu või tekke, mida enam ei kasutata. Võtame need heameelega vastu. Nende koerte asemeid tuleb sageli vahetada.

Oleme väga rõõmsad, et need koerad on meiega! Kõik nad on toredad ja ilusad. Oleme väga rõõmsad, kui nad leiavad tänu meie ühistele jõupingutustele endale uued armastavad ja vastutustundlikud peremehed!

PÄIKEST!

Meid toetavad: