KKK

Hoiupaiga külastamise üldreeglid

 • Hoiupaik ei ole loomaaed ega meelelahutuskoht.
  Ärge võtke imikuid, väikseid lapsi, sõpru ega sugulasi kaasa ainult selleks, et loomapuuride vahel jalutada, niisama aega veeta või uudistada, kuidas hoiupaigas elatakse.
  Koerad muutuvad suure rahvahulga kohalviibimise tõttu närviliseks ja neil tekib stress. Paljud lastevanemad ei hoia oma järeltulijatel silma peal ning lasevad neil ridade vahel joosta ja lärmata, seepärast võib osa koeri käituda ebaadekvaatselt.
  Kui soovite teada saada, kuidas meie hoiupaik välja näeb, klõpsake lingile – siit leiate palju pilte meie hoiupaigast, mis on tehtud eri aastaaegadel.
  Albumit uuendatakse pidevalt.
 • Hoiupaik on koht, kus loomad ootavad oma vana või uut peremeest, aga ka inimesi, kes viiksid neid jalutama.
  Iga ridade vahel kõndiv inimene tähendab koerale ainult üht: te tulite teda jalutuskäigule või koju viima. Kui te kõnnite ridade vahel niisama, viimata kedagi jalutuskäigule, sisendate koertele asjatuid lootusi. Nad hakkavad haukuma ja vastu aeda hüppama ning närviline klähvimine kandub piki rida edasi.
  Sellega osutate meile karuteene.
  Piki ridu jalutades te lihtsalt rahuldate oma uudishimu, muud midagi. Koertele ei ole teie jalutamisest mingit abi!
 • Hoiupaiga külastamine annetamiseks
  Annetusi võtame vastu iga päev kella 10–17. Kui olete kohale tulnud, kuid hoiupaiga uks on kinni, helistage meie infotelefonil 5349 4045 – uks tehakse lahti ja teie annetus võetakse vastu.
  NB! Meid saab külastada ja koeri jalutada üksnes hoiupaiga tööajal:
  E SULETUD, T–R 14–17, L–P 12–16.
  Muul ajal ei ole hoiupaiga siseruumide külastamine ja loomade jalutamine võimalik.
 • Hoiupaiga külastamine koertega jalutamiseks
  Rõhutame igaks juhuks, et nii koeraga jalutama minevad inimesed kui ka nende saatjad peavad olema täisealised, st vähemalt 18aastased.
 • Hoiupaiga külastamine, et leida endale koer või kass
  Olete otsustanud võtta meie hoiupaigast koera.
  Soovitame alustada tutvust loomadega meie veebilehel
  http://www.pets.ee/hoiupaik/koerad/ („Koerad uue kodu otsingul“).
  NB! Roheline linnuke fotol tähendab, et eelmise peremehe ootamiseks ette nähtud 14 päeva on möödas ja võite tulla koeraga tutvust sobitama.
  Palume ette helistada meie infotelefonil 5349 4045, et selgitada kõik üksikasjad teid huvitava koera kohta – võimalik, et ta on veterinaari järelevalve all või tema vastu tunneb huvi veel mõni soovija. Pärast teid huvitavate andmete teadasaamist tulge meie juurde hoiupaiga tööajal:
  E SULETUD, T–R 14–17, L–P 12–16.
  Meie töötajad räägivad teile loomadest ja soovitavad, milline neist võiks teile paremini sobida.

  Olete otsustanud võtta endale kassi.
  Meie kassituba, kus elavad uut kodu ootavad kiisud, on avatud ainult neile, kes soovivad endale kassi võtta.
  Palume mitte tulla lihtsalt kiisusid paitama. Loomadele mõjub suure rahvahulga kohalviibimine ärritavalt ning õhtuks muutuvad nad närviliseks, hakkavad kaklema ja varjuvad oma majakestesse. Selliseid loomi on keeruline näidata inimestele, kes on tulnud endale looma valima, sest loomad keelduvad igasugustest kontaktidest. Meie kassituba saab jälgida aadressil
  KassiTV (ööpäevaringne võrgukaamera)
  Kui olete otsustanud võtta meie hoiupaigast endale kassi, soovitame alustada loomadega tutvumist meie veebilehel - Kassid uue kodu otsingul.
  NB! Roheline linnuke fotol tähendab, et eelmise peremehe ootamiseks ette nähtud 14 päeva on möödas ja võite tulla kassiga tutvust sobitama.
  Siiski palume ette helistada meie infotelefonil 5349 4045, et selgitada kõik üksikasjad teid huvitava kassi kohta – võimalik, et ta on veterinaari järelevalve all või tema vastu tunneb huvi veel mõni soovija.
  Pärast teid huvitavate andmete teadasaamist tulge meie juurde hoiupaiga tööajal:
  E SULETUD, T–R 14–17, L–P 12–16.
  Meie töötajad räägivad teile loomadest ja soovitavad, milline neist võiks teile paremini sobida. Seejärel lähete koos töötajaga kassituppa ja tutvute loomadega kohapeal.

  Miks sellised reeglid?
  - Inimeste teadlikkusele lootmine ei ole aidanud.
  Inimesed ei suuda aru saada, et tegemist on hoiupaigaga. Nad tulevad siia lastega jalutama nagu loomaaeda, eirates meie palveid käituda vaikselt, olla tähelepanelik jms.

  - Tohutud rahvahulgad, kes pidevalt nõuavad tähelepanu, segavad meie igapäevatööd.
  Selle asemel, et tegeleda loomadega või tutvustada neid nende potentsiaalsetele omanikele, on meie töötajad (kassi- ja koerainstruktorid) sunnitud teenindama nõudlikke kliente, kes on tulnud siia lihtsalt aega veetma ning on hiljem siiski rahulolematud, sest nende meelest ei ole neile piisavalt tähelepanu pööratud.

  - Mõnikord kisavad meie koridoris jooksvad lapsed nii kõvasti, et administraator ei kuule ka iseenda häält.
  Põhjendatult tekib tunne, et lastevanemad puhkavad oma võsukestest, lastes neil vabalt ringi tormata, meile aga tundub see pehmelt öeldes ebaõiglane.

  - Hoiupaiga tööajal käivad oma loomadel järel ka nende vanad ja uued omanikud.
  Paljud külastajad, kes on tulnud siia lihtsalt aega veetma, keelduvad seda mõistmast ja nõuavad häälekalt tähelepanu, eirates asjaolu, et administraator on hõivatud dokumentide vormistamisega looma saatmiseks tema endisse või uude koju.

  - Hoolimata reeglitest, mille kohaselt peab jalutuskäik koeraga kestma vähemalt ühe tunni, võtab enamik inimesi koera üksnes selleks, et ennast koos temaga pildistada ja panna foto sotsiaalvõrgustikku. Seda ei saa nimetada jalutuskäiguks, vaid 10–15minutiseks lõbutsemiseks koera ja mobiiltelefoniga – kannatajaks on aga loomad, kes lootsid minna pikale jalutuskäigule, kuid selle asemel peavad leppima pildistamise ja kiire tagasiviimisega boksi.

  - Meie fuajee ülerahvastatus tekitab koerajalutajatele probleeme.
  Inimesed ei saa pahatihti aru, et tee tuleb vaba hoida, ja neile peab pidevalt märkusi tegema. Koerad tirivad jalutajaid rihmast, hüppavad käppadega külastajate rinnale, määrides nende riideid ja põhjustades rahulolematust, süüdi on selles aga külastajad ise.

  - Hoolimata meie palvetest mitte anda koertele maiustusi, teevad inimesed seda ikka.
  Kui iga külastaja annab koerale maiuse, koguneb selliseid heatahtlikke õhtuks peaaegu nelikümmend. Koerale tähendab see rasket seedehäiret, mida peame ravima meie.

  Et selliseid olukordi ära hoida, oleme otsustanud kehtestada külastusreeglid, mis lihtsustavad meie elu ja panevad asjad paika.
  Elu hoiupaigas toimub režiimil, mis on eelkõige mugav meie loomadele ning alles seejärel meile ja meie külastajatele.
  Kui meie hoiupaiga tööaeg teile ei sobi, ei saa me teid kuidagi aidata.
  Me ei saa lasta teid loomadega jalutama ja nendega suhtlema enne ega pärast ettenähtud aega.
  Loomi toidetakse ja nende järel koristatakse päevakava järgi ning iga kõrvalekalle sellest tekitab palju ebamugavusi.
  Loodame teie mõistvale suhtumisele!

Kuidas meie hoiupaigas koeri jalutada?

 1. Koera jalutamiseks peate olema vähemalt 18-aastane.
 2. Koeraga jalutama tulles ärge võtke kaasa väikelapsi ega imikuid ja vankrid, alaealisi.
 3. Kui olete tulnud kahekesi, anname teile jalutamiseks kahepeale ühe koera.
 4. Koeraga tuleb jalutada vähemalt tund aega – palun arvestage sellega!
 5. Koera toob teile õueboksist või siseruumidest meie koerainstruktor.
 6. Koera valib teile instruktor, kes võtab seejuures arvesse kõiki üksikasju.
 7. Rangelt on keelatud kokku lasta eri boksidesse paigutatud koeri! Neil ei tohi lasta üksteise peale ka läbi puurivõre haukuda või üksteist nuusutada, sest nad võivad üksteist ninast või koonust hammustada.
 8. Kui te rikute meie koerte jalutamise eeskirja, on instruktoril õigus koer teie käest ükskõik mis ajal ära võtta.
 9. Koeri toita ja neile maiustusi anda EI TOHI! Meie koertel on oma kindel toitumisrežiim ja mistahes maiuspalad (viinerid, sardellid, lihatükid, küpsised ja muu selline), mida te neile kõige paremate kavatsustega annate, võivad põhjustada neil seedehäireid. Sellega tekitate koerale kannatusi, meie aga peame tegema kulutusi tema ravimisele.
 10. Kui olete tulnud lihtsalt loomi vaatama ja võtnud lapsed kaasa, hoidke palun oma lastel silm peal. Paljud koerad reageerivad ringijooksvatele lastele väga lärmakalt, seepärast on bokside vahel jooksmine ja karjumine keelatud.
 11. Riietuge jalutuskäiguks sobivalt. Talvel valige mugavad ja libisemiskindlad jalatsid, soojad kindad ja müts, püksid, mida ei ole kahju ära määrida, ning mugav soe jope. Suvel sobivad mugavad jalanõud (ketsid, vastupidavad spordijalatsid vms), omal kohal on ka kindad, sest koerad tirivad sageli kõvasti rihmast ja ilma kinnasteta võite oma kätt vigastada. Valige sellised lühikesed või pikad püksid, mida ei ole kahju ära määrida. Rannajalatsitega ei tasu tulla, kuna need jalanõud koertega jalutamiseks ei sobi.
 12. Kui olete narko- või alkoholijoobes, siis teid hoiupaika ei lasta.
 13. Pidage meeles, et koer ei jaluta teid, vaid teie jalutate koera! Jalutage sinnapoole, kuhu te minna tahate, ja ärge laske koeral ennast juhtida! Koera rihma otsast lahtilaskmine on rangelt keelatud!
 14. Koeraga jalutades te suhtlete loomaga ja harjutate teda rihma otsas jalutamisega.
 15. Paljudele koertele meeldib joosta spetsiaalses jooksuaias, mida meil on kaks. Mõlemad aiad saab riivi panna ja koerad võivad neis vabalt ilma rihmata ringi joosta. Seda, milliseid koeri võib jooksuaeda lasta, milliseid aga mitte, räägib teile instruktor.
 16. Hoiupaiga instruktorid ja administratsioon jätavad endale õiguse keelduda koera jalutamiseks andmisest, samuti õiguse teha teile sobimatu käitumise korral märkusi.
Loodame mõistvale suhtumisele!

Mida ma pean tegema kui ma tahan hoiupaigast looma võtta?

Tule kohale, vali endale meeldiv sõber välja ja tegele temaga. Hea kui saad käia mitmel päeval järjest, siis saad veenududa ja sajaga kindel olla, et just see loom on sulle õige sõber. Kui oled endale sõbra leidnud, siis tuleb Loomade Hoiupaiga administraatori juures sõlmida loovutusleping ja tasuda looma eest sularahas või kaardiga.
NB! Varjupaik jätab omale õiguse valida loomale uus omanik peale seaduslikku neljateist päeva möödumist.

Kas hoiupaigast looma võtmine maksab ka midagi?

Jah, maksab küll. Uus omanik tasub looma vaktsineerimise, kiipimise ja kastreerimise/steriliseerimisega seotud kulud. Omanikuta loomade ülalpidamiskulud tasub omavalitsus 14 päeva ulatuses, peale seda tekkivad kulud püüame katta inimeste annetustest. Vana omanik tasub oma looma ülalpidamiskulud ise, vastavalt looma Hoiupaigas olevate päevade arvule.

Mis on loovutusleping?

Loovutusleping on leping, mis sõlmitakse uue omaniku ja Loomade Hoiupaiga vahel. Lepingus on kirjas info looma leidmise või Hoiupaika toomise kohta, sh looma vanus, liik, sugu jne. Ühtlasi on kirjas info lepingu poolte kohta ning poolte õigused ja kohustused seoses looma loovutamise/võtmisega.

Kas hoiupaigast võetud loomale tohib kohe kõike süüa anda?

Ei. Meil saavad loomad kogu siinoleku aja jooksul kuivtoitu, millega nende seedimine on juba harjunud. Järsk toiduvahetus võib looma mikrofloora sassi lüüa ning tulemuseks on kõhulahtisus. Seetõttu on hea anda loomale aega uue koduga harjuda ja alles siis hakata tema seedimist muu toiduga tasapisi harjutama (näiteks keefiri ja lihaga, piima ei üldse soovitatav). Sealjuures peaksid antavad kogused olema väikesed. Kohanemise ajal tuleks loomale anda kuivtoitu.

Kas steriliseerimine/kastreerimine mõjutab kuidagi looma käitumist?

Jah, mõjutab küll. Suguvõimetuks opereeritud loomad on stressivabamad ja rahulikumad. Nad saavad teiste loomade ja inimestega paremini läbi, ei jookse ära ja neil puudub põhjus teiste loomadega võistelda või neid rünnata. Sigimisvõimetuks opereeritud loomadel puudub vajadus oma territooriumi märgistada, samuti ei tee nad öiseid kontserte.

Kas steriliseerimine/kastreerimine mõjutab kuidagi looma tervist?

Ei mõjuta. Steriliseeritud/kastreeritud loomad kipuvad vähem liikuma, mistõttu tuleks jälgida nende toidukogust. Ülekaal võib sinu lemmikule saatuslikuks saada (seda olenemata sellest, kas loom on kastreeritud/steriliseeritud või mitte). Näiteks isastel kassidel on ülekaal tihti kuseteede, põie ja lõpuks neeruhaiguste põhjuseks. Osaliselt või mittetöötavad neerud lõpevad lemmikutele enamasti letaalselt.

Kas hoiupaigas olevad loomad vaktsineeritakse?

Jah, kõik hoiupaika sattuvad loomad vaktsineeritakse ja uude koju antakse neid peale immuunsuse tekkimist. Lisaks saavad loomad ussirohu.

Kas hoiupaigas olevad loomad kiibitakse?

Jah, kõik Hoiupaika sattuvad koerad kiibitakse ja kantakse lemmikloomaregistrisse. Kassid kiibitakse omaniku soovil.

Kas hoiupaigas olevatele loomadele tehakse oma pass?

Jah. Kõik loomad saavad vaktsineerimistunnistuse, kus on sees andmed looma kohta, kiibinumber ja vaktsineerimise kuupäev.

Mida ma pean tegema, kui mu loom on kaduma läinud?

Helista Loomade Hoiupaiga dišpetserile (telefon: 631 47 47), sest temal võib juba olla infot sinu lemmiku kohta. Dišpetserile helistades püüa olla võimalikult rahulik ja informatiivne.
Räägi:
Mis juhtus, millal ja kus?
Kes läks kaduma? (koer, kass, tuhkur)
Mis värvi?
Kas isane või emane?
Kui vana?
Mis nimi?
Millised on eritunnused?
(n: üks silm sinine ja teine pruun)

Lisaks pane üles pildiga kuulutused infotahvlitele ja koertefoorumitesse (www.koertekoda.net/forum, http://bokseripesa.koer.info jne), kuuluta raadios, teles.
Pildid ja info võid saata ka Loomad Hoiupaiga e-mailile: info[a]loomadehoiupaik.ee.

Mida ma pean tegema, kui ma leidsin looma?

Helista Loomade Hoiupaiga dišpetserile (telefon: 631 47 47), sest temal võib juba olla infot sinu leitud lemmiku kohta. Dišpetserile helistades püüa olla võimalikult rahulik ja informatiivne.
Räägi:
Mis juhtus, millal ja kus?
Kes läks kaduma? (koer, kass, tuhkur)
Mis värvi?
Kas isane või emane?
Kui vana?
Mis nimi?
Millised on eritunnused? (n: üks silm sinine ja teine pruun)


Lisaks pane üles pildiga kuulutused infotahvlitele ja koertefoorumitesse (www.koertekoda.net/forum, http://bokseripesa.koer.info jne), kuuluta raadios, teles.
Pildid ja info võid saata ka Loomad Hoiupaiga e-mailile: info[a]loomadehoiupaik.ee.

Kas ma saan hoiupaika tuua enda looma?

Ei. Iga looma võtmisega kaasneb vastutus, mida iga looma võtja peab suutma kanda lemmiku elu lõpuni. Kui see pole mingil põhjusel võimalik, siis tuleb püüda oma lemmikule ise uus kodu leida või võtta vastu raske otsus ja lasta veterinaaril loom uinutada. Loomade Hoiupaik saab sellisel juhul aidata kuulutuse ülsepanekuga oma kodulehel.

Kas mul on võimalik looma broneerida?

Ei, eraisikutele loomi ei broneerita.

Meid toetavad: