KKK

Hoiupaiga külastamise üldreeglid

  • Hoiupaik ei ole loomaaed ega meelelahutuskoht.
    Palume mitte võtta endaga hoiupaika kaasa imikuid, lapsi, sõpru, sugulasi hoiupaiga külastamiseks, selleks, et “aega surnuks lüüs” või selleks, et “vaadata ringi, kuidas neil seal hoiupaigas on”. Loomad muutuvad suure rahvahulga kohalviibimise tõttu närvilisteks ja neil tekkib stress. Mõned kassid ja koerad käituvad ebaadekvaatselt, kuna lapsevanemad ei hoia oma lastel silma peal: lapsed hakkavad ridade vahel jooksma, kõvasti karjuma ja nutma. Sellepärast loobusime juba aastast 2013 võimalusest lubada külalisi oma siseruumidesse ning ka võimalusest jalutada mööda ridu, et vaadelda meie koeri, samuti ei luba me lihtsalt aja veetmiseks ka kassituppa. Kui soovite teada saada, kuidas meie hoiupaik välja näeb, siis vajutades linki leiate parajas koguses pilte, mis on tehtud meie hoiupaigas erinevatel aastaaegadel. Albumit uuendatakse koguaeg.
  • Hoiupaik on koht, kus loomad ootavad oma vana/uut peremeest, aga ka inimest, kes viiks neid jalutama.
    Kui te kõnnite niisama ridade vahel, siis koertele tähendab see ainult üht: te tulite neid jalutuskäigule viima ning valite, keda võtta. Lihtsalt niisama mööda ridu jalutades kedagi jalutuskäigule viimata, sisendate te loomadele petlikke lootusi. Koerad hakkavad haukuma, puuridele visklema, seejuures närviline haukumine kandub mööda rida edasi. Sellega osutate te karuteene! Niisama piki ridu jalutades rahuldate te lihtsalt oma uudishimu, ei muud. Koertele ei ole teie piki ridu jalutamisest mitte mingit kasu! Sellepärast loobusime juba aastast 2013 võimalusest lubada külalisi oma siseruumidesse ning võimalusest koerte vaatlemiseks mööda ridu jalutada. Selleks ei ole mõtet meie hoiupaika külastama tulla.
  • Hoiupaiga külastamine annetamiseks
    Annetusi võtame vastu iga päev 10-17. Kui olete tulnud kohale, kuid hoiupaiga uks on kinni - helistage meie infotelefonile 53494045, teile avatakse uks ning võetakse vastu teie toodud annetused. NB! Meid saab külastada ning koeri jalutada üksnes hoiupaiga tööajal:
    E SULETUD,
    T–R 14–17,
    L–P 12–16.
    Muul ajal ei ole hoiupaiga loomade jalutamine võimalik.
  • Hoiupaiga külastamine koertega jalutamiseks
    Rõhutame igaks juhuks eraldi, et koerte jalutajad peavad olema vähemalt 18-aastased, s.t. täisealised, nii koeraga jalutama minevad inimesed ise, kui ka nende kaaslased! Koertega jalutuskäikudele palume MITTE võtta: alaealisi, lastekärudes lapsi, imikuid.
  • Hoiupaiga külastamine, et leida endale koer või kass
    Kui te olete otsustanud võtta endale looma meie hoiupaigast, siis palume alustada tutvust loomadega meie veebilehel.
    Koerad uue kodu otsingul
    NB! Roheline linnuke fotol tähendab, et eelmise peremehe ootamiseks ette nähtud 14 päeva on möödas ja võite tulla koeraga tutvust sobitama.
    Eelnevalt palume:
    - helistada meie infotelefonile 5349 4045
    - või kirjutada meile info[a]pets.ee
    et selgitada kõik üksikasjad teid huvitava koera kohta (näiteks võib koer viibida arsti järelvalve all või tema vastu on juba keegi huvi ning soovi avaldanud).
    - nimetage teid huvitava koera registreerimisnumber. Pärast teid huvitava eelinfo kättesaamist tulge meie juurde hoiupaiga tööajal:
    E - SULETUD
    T-R - 14-17,
    L, P - 12-16.

    Meie töötajad räägivad teile koerast, soovitavad, milline loomadest võiks teile paremini sobida, tutvustavad teile looma, toovad koera fuajeesse, annavad teile koera jalutuskäigule, et saaksite temaga lähemalt tutvust teha.

    Kui te olete otsustanud võtta omale kassi.
    Meie kassituba, kus elavad uut kodu ootavad kiisud, on avatud ainult nendele, kes soovivad endale looma võtta. Palume mitte tulla lihtsalt niisama kiisusid paitama. Loomadele mõjub suure rahvahulga kohalviibimine ärritavalt ning päeva lõpuks muutuvad nad närvilisteks, kaklevad ja varjuvad oma majakestesse. Selliseid loomi on keeruline näidata inimestele, kes on tulnud endale looma valima, sest loomad on väsinud ning keelduvad igasugustest kontaktidest. Seda, kuidas meie kassituba välja näeb võib vaadata järgmiseid linke klõpsates:
    KassiTV

    Kui te olete otsustanud meie varjupaigast kassi valida, soovitame alustada loomadega tutvumist meie veebilehel - Kassid uue kodu otsingul.

    NB! Roheline linnuke fotol tähendab, et eelmise peremehe ootamiseks ette nähtud 14 päeva on möödas ja võite tulla kassiga tutvust sobitama. AGA palume eelnevalt helistada meie infotelefonile 53494045, et selgitada kõiki üksikasju teid huvitava kassi kohta - võimalik, et ta on arsti järelvalve all või tema vastu juba tuntakse huvi. Pärast teid huvitava eelinfo kättesaamist tulge meie juurde hoiupaiga tööajal:
    E - SULETUD
    T-R - 14-17,
    L, P - 12-16.

    Meie töötajad räägivad teile loomadest, soovitavad, milline kass võiks teile kõige paremini sobida, koos töötajaga saate te minna kassituppa ning tutvuda loomadega kohapeal.

    Miks sellised reeglid?
    - Kuidas me ka ei püüaks inimesi mõistuslikkusele üles kutsuda - kõik tühja, inimesed ei saa aru, et tegemist on hoiupaigaga ning tulevad siia nagu loomaaeda lapsi jalutama, eirates seejuures kõiki meie palveid käituda vaikselt, olla tähelepanelik jne.

    - Tohutud rahvahulgad, kes pidevalt tähelepanu nõuavad, segavad ka meie igapäevatööd.
    Selle asemel, et tegeleda loomadega või tutvustada neid nende potentsiaalsetele peremeestele, on meie töötajad (kassi- ja koerainstruktorid) sunnitud teenindama nõudlikke kliente, kes on tulnud hoiupaika lihtsalt aega veetma ning pärast on veel rahulolematud, et nende meelest ei ole neile meie poolt piisavalt tähelepanu pööratud.

    - Mõnikord kisavad meie fuajees jooksvad lapsed nii kõvasti, et administraator ei kuule ka iseenda häält.
    Põhjendatult tekib tunne, et lastevanemad, lastes oma võsukestel vabalt ringi tormata, on tulnud siia oma lastest puhkama, mis meile tundub pehmelt öeldes ebaõige.

    - Hoiupaiga tööajal käivad oma loomadel järel ka nende vanad või uued omanikud.
    Paljud külastajad, kes on tulnud siia lihtsalt aega veetma, keelduvad seda mõistmast ja nõuavad tungivalt tähelepalu, eirates asjaolu, et administraator on hõivatud dokumentide vormistamisega looma saatmiseks tema endisesse või uude koju.

    - Hoolimata reeglitest (jalutuskäik peab kestma vähemalt 1 tunni) võtab enamik inimesi koera jalutuskäigule üksnes selleks, et ennast koos temaga pildistada ja panna foto sotsiaalvõrgustikku meeldimisi teenima. Tegelikult aga seda ei saa nimetada jalutuskäiguks, vaid 10-15 minutiliseks lõbutsemiseks koera ja mobiiltelefoniga - kannatajateks jällegi loomad, kes lootsid minna korralikule jalutuskäigule, kuid selle asemel peavad leppima pildistamise ja kiire tagasiviimisega boksi.

    - Meie fuajee ülerahvastatus tekitab koerajalutajatele probleeme.
    Inimesed ei saa pahatihti aru, et tee tuleb vabana hoida, sest koerad tahavad kannatamatult jalutuskäigule saada. Me oleme pidanud pidevalt inimestele sellest märkusi tegema, sest tihti juhtub nii, et koerad hüppavad külastajate peale, määrides külastajate riideid ning põhjustades rohkelt rahulolematust inimestele. Kuigi süüdi tegelikult needsamad inimesed, kes neid probleeme ise tekitavad.

    - Hoolimata meie palvetest mitte anda koertele maiustusi, teevad seda inimesed ikka ja jälle. Kui igaüks annab koerale maiuse, siis koguneb selliseid “heatahtlikke” päeva lõpuks peaaegu nelikümmend ja koerale tähendab see tõsist seedehäiret, mida peame ravima meie.

    Et selliseid olukordi ära hoida, oleme otsustanud kehtestada külastusreeglid, mis lihtsustavad kõigi elu ning panevad olulised asjad paika. Elu meie hoiupaigas toimub režiimi järgides, mis on eelkõige mugav meie loomadele ning alles seejärel - meile ja meie külastajatele. Kui meie hoiupaiga tööaeg teile ei sobi, ei saa me teid selles kuidagi aidata. Me ei saa lasta teid loomadega jalutama või, seda enam, niisama neid vaadata ei enne ega ka pärast ettenähtud aega.
    Loomi toidetakse ning nende järel koristatakse täpse päevakava järgi ning iga kõrvalekalle sellest tekitab kõigile palju ebamugavusi.
    Loodame teie mõistvale suhtumisele.

Kuidas meie hoiupaigas koeri jalutada?

  1. Koera jalutamiseks peate olema vähemalt 18-aastane. Võtke oma ID kindlasti kaasa (pass ei sobi), kuna sellega teie registreerite meie hoiupaigas koera jalutamiseks.
  2. Koeraga jalutama tulles ärge võtke kaasa väikelapsi ega imikuid ja vankrid, alaealisi.
  3. Kui olete tulnud kahekesi, anname teile jalutamiseks kahepeale ühe koera.
  4. Koeraga tuleb jalutada vähemalt tund aega – palun arvestage sellega!
  5. Koera toob teile õueboksist või siseruumidest meie koerainstruktor.
  6. Koera valib teile instruktor, kes võtab seejuures arvesse kõiki üksikasju.
  7. Rangelt on keelatud kokku lasta eri boksidesse paigutatud koeri! Neil ei tohi lasta üksteise peale ka läbi puurivõre haukuda või üksteist nuusutada, sest nad võivad üksteist ninast või koonust hammustada.
  8. Kui te rikute meie koerte jalutamise eeskirja, on instruktoril õigus koer teie käest ükskõik mis ajal ära võtta.
  9. Koeri toita ja neile maiustusi anda EI TOHI! Meie koertel on oma kindel toitumisrežiim ja mistahes maiuspalad (viinerid, sardellid, lihatükid, küpsised ja muu selline), mida te neile kõige paremate kavatsustega annate, võivad põhjustada neil seedehäireid. Sellega tekitate koerale kannatusi, meie aga peame tegema kulutusi tema ravimisele.
  10. Kui olete tulnud lihtsalt loomi vaatama ja võtnud lapsed kaasa, hoidke palun oma lastel silm peal. Paljud koerad reageerivad ringijooksvatele lastele väga lärmakalt, seepärast on bokside vahel jooksmine ja karjumine keelatud.
  11. Riietuge jalutuskäiguks sobivalt. Talvel valige mugavad ja libisemiskindlad jalatsid, soojad kindad ja müts, püksid, mida ei ole kahju ära määrida, ning mugav soe jope. Suvel sobivad mugavad jalanõud (ketsid, vastupidavad spordijalatsid vms), omal kohal on ka kindad, sest koerad tirivad sageli kõvasti rihmast ja ilma kinnasteta võite oma kätt vigastada. Valige sellised lühikesed või pikad püksid, mida ei ole kahju ära määrida. Rannajalatsitega ei tasu tulla, kuna need jalanõud koertega jalutamiseks ei sobi.
  12. Kui olete narko- või alkoholijoobes, siis teid hoiupaika ei lasta.
  13. Pidage meeles, et koer ei jaluta teid, vaid teie jalutate koera! Jalutage sinnapoole, kuhu te minna tahate, ja ärge laske koeral ennast juhtida! Koera rihma otsast lahtilaskmine on rangelt keelatud!
  14. Koeraga jalutades te suhtlete loomaga ja harjutate teda rihma otsas jalutamisega.
  15. Paljudele koertele meeldib joosta spetsiaalses jooksuaias, mida meil on kaks. Mõlemad aiad saab riivi panna ja koerad võivad neis vabalt ilma rihmata ringi joosta. Seda, milliseid koeri võib jooksuaeda lasta, milliseid aga mitte, räägib teile instruktor.
  16. Hoiupaiga instruktorid ja administratsioon jätavad endale õiguse keelduda koera jalutamiseks andmisest, samuti õiguse teha teile sobimatu käitumise korral märkusi.
Loodame mõistvale suhtumisele!

Mida ma pean tegema kui ma tahan hoiupaigast looma võtta?

Tule kohale, vali endale meeldiv sõber välja ja tegele temaga. Hea kui saad käia mitmel päeval järjest, siis saad veenududa ja sajaga kindel olla, et just see loom on sulle õige sõber. Kui oled endale sõbra leidnud, siis tuleb Loomade Hoiupaiga administraatori juures sõlmida loovutusleping ja tasuda looma eest sularahas või kaardiga.
NB! Varjupaik jätab omale õiguse valida loomale uus omanik peale seaduslikku neljateist päeva möödumist.

Kas hoiupaigast looma võtmine maksab ka midagi?

Jah, maksab küll. Uus omanik tasub looma vaktsineerimise, kiipimise ja kastreerimise/steriliseerimisega seotud kulud. Omanikuta loomade ülalpidamiskulud tasub omavalitsus 14 päeva ulatuses, peale seda tekkivad kulud püüame katta inimeste annetustest. Vana omanik tasub oma looma ülalpidamiskulud ise, vastavalt looma Hoiupaigas olevate päevade arvule.

Mis on loovutusleping?

Loovutusleping on leping, mis sõlmitakse uue omaniku ja Loomade Hoiupaiga vahel. Lepingus on kirjas info looma leidmise või Hoiupaika toomise kohta, sh looma vanus, liik, sugu jne. Ühtlasi on kirjas info lepingu poolte kohta ning poolte õigused ja kohustused seoses looma loovutamise/võtmisega.

Kas hoiupaigast võetud loomale tohib kohe kõike süüa anda?

Ei. Meil saavad loomad kogu siinoleku aja jooksul kuivtoitu, millega nende seedimine on juba harjunud. Järsk toiduvahetus võib looma mikrofloora sassi lüüa ning tulemuseks on kõhulahtisus. Seetõttu on hea anda loomale aega uue koduga harjuda ja alles siis hakata tema seedimist muu toiduga tasapisi harjutama (näiteks keefiri ja lihaga, piima ei üldse soovitatav). Sealjuures peaksid antavad kogused olema väikesed. Kohanemise ajal tuleks loomale anda kuivtoitu.

Kas steriliseerimine/kastreerimine mõjutab kuidagi looma käitumist?

Jah, mõjutab küll. Suguvõimetuks opereeritud loomad on stressivabamad ja rahulikumad. Nad saavad teiste loomade ja inimestega paremini läbi, ei jookse ära ja neil puudub põhjus teiste loomadega võistelda või neid rünnata. Sigimisvõimetuks opereeritud loomadel puudub vajadus oma territooriumi märgistada, samuti ei tee nad öiseid kontserte.

Kas steriliseerimine/kastreerimine mõjutab kuidagi looma tervist?

Ei mõjuta. Steriliseeritud/kastreeritud loomad kipuvad vähem liikuma, mistõttu tuleks jälgida nende toidukogust. Ülekaal võib sinu lemmikule saatuslikuks saada (seda olenemata sellest, kas loom on kastreeritud/steriliseeritud või mitte). Näiteks isastel kassidel on ülekaal tihti kuseteede, põie ja lõpuks neeruhaiguste põhjuseks. Osaliselt või mittetöötavad neerud lõpevad lemmikutele enamasti letaalselt.

Kas hoiupaigas olevad loomad vaktsineeritakse?

Jah, kõik hoiupaika sattuvad loomad vaktsineeritakse ja uude koju antakse neid peale immuunsuse tekkimist. Lisaks saavad loomad ussirohu.

Kas hoiupaigas olevad loomad kiibitakse?

Jah, kõik Hoiupaika sattuvad koerad kiibitakse ja kantakse lemmikloomaregistrisse. Kassid kiibitakse omaniku soovil.

Kas hoiupaigas olevatele loomadele tehakse oma pass?

Jah. Kõik loomad saavad vaktsineerimistunnistuse, kus on sees andmed looma kohta, kiibinumber ja vaktsineerimise kuupäev.

Mida ma pean tegema, kui mu loom on kaduma läinud?

Helista Loomade Hoiupaiga dišpetserile (telefon: 631 47 47), sest temal võib juba olla infot sinu lemmiku kohta. Dišpetserile helistades püüa olla võimalikult rahulik ja informatiivne.
Räägi:
Mis juhtus, millal ja kus?
Kes läks kaduma? (koer, kass, tuhkur)
Mis värvi?
Kas isane või emane?
Kui vana?
Mis nimi?
Millised on eritunnused?
(n: üks silm sinine ja teine pruun)

Lisaks pane üles pildiga kuulutused infotahvlitele ja koertefoorumitesse (www.koertekoda.net/forum, http://bokseripesa.koer.info jne), kuuluta raadios, teles.
Pildid ja info võid saata ka Loomad Hoiupaiga e-mailile: info[a]pets.ee.

Mida ma pean tegema, kui ma leidsin looma?

Helista Loomade Hoiupaiga dišpetserile (telefon: 631 47 47), sest temal võib juba olla infot sinu leitud lemmiku kohta. Dišpetserile helistades püüa olla võimalikult rahulik ja informatiivne.
Räägi:
Mis juhtus, millal ja kus?
Kes läks kaduma? (koer, kass, tuhkur)
Mis värvi?
Kas isane või emane?
Kui vana?
Mis nimi?
Millised on eritunnused? (n: üks silm sinine ja teine pruun)


Lisaks pane üles pildiga kuulutused infotahvlitele ja koertefoorumitesse (www.koertekoda.net/forum, http://bokseripesa.koer.info jne), kuuluta raadios, teles.
Pildid ja info võid saata ka Loomad Hoiupaiga e-mailile: info[a]pets.ee.

Kas ma saan hoiupaika tuua enda looma?

Ei. Iga looma võtmisega kaasneb vastutus, mida iga looma võtja peab suutma kanda lemmiku elu lõpuni. Kui see pole mingil põhjusel võimalik, siis tuleb püüda oma lemmikule ise uus kodu leida või võtta vastu raske otsus ja lasta veterinaaril loom uinutada. Loomade Hoiupaik saab sellisel juhul aidata kuulutuse ülsepanekuga oma kodulehel.

Kas mul on võimalik looma broneerida?

Ei, eraisikutele loomi ei broneerita.