KKK

Enne kui võtad looma

Enne lemmiklooma võtmist pead olema kindel, et
  1. Sa oled ennast nõus temaga siduma 10-16 aastaks. Kas sinu elustiil sobib loomapidaja omaga? Kas suudad loobuda reisidest ja pidudest looma nimel?
  2. Sa suudad teha temaga seonduvaid väljaminekuid - mikrokiibiga märgistamine, vaktsineerimised, ravi, loomatarbed, täisväärtuslik toit jpm.
  3. kõik pereliikmed tahavad lemmiklooma. Lemmiku võtmise otsus peab olema kooskõlastatud kõikide pereliikmetega. Looma ei tohi võtta kellegi vastuseisust hoolimata.
  4. Sinul ega Sinu pereliikmetel ei ole loomakarvade vastu allergiat. Vastavaid teste saad teha allergoloogi juures. Tea, et see probleem ei ole mitte haruldane, kuid on täiskasvanutel rohtude abil kontrolli all hoitav. Karva-allergiaga lastele ei tohiks kindlasti looma võtta.
  5. kui Sa elad (üüri)korteris, siis korteriühistu ja korteriomanik on Sinu lemmiklooma võtmisega nõus. Lemmiku võtmise otsus peab olema kooskõlastatud üürikorteri omanikuga ja korteriühistuga, kui seal selline nõue valitseb.
  6. et kui Sa tahad kellelgi looma kinkida, siis see on kingisaaja ja tema perekonna kindel soov ja nad on enda jaoks selgeks teinud kõik eelnevad ja järgnevad punktid.
  7. et Sul on võimalik kohe peale lemmiklooma võtmist hoolitseda tema märgistamise eest. Kui ei ole võimalik talle kohe panna mikrokiipi (sinu elukohas puudub koerte register vm), kanna koera kaelarihmale või selle külge oma andmed ja telefoninumber.
Kui Sa vastasid kõigile eelnevale seistmele punktile jah, siis vutt-vutt Loomade Hoiupaika!